Для входу в кабінет введіть свій номер телефону
10 цифр, починаючи з нуля

Самовільне увімкнення світильника

Чи можна вважати світильник зламаним, якщо його вимкнено пультом, а після тимчасового відключення електроенергії він самовільно вмикається?

Інколи трапляється, що в електричних мережах стається тимчасове вимкнення електроенергії. Через це, світлодіодні SMART світильники, які, наприклад, на ніч, були вимкнені за допомогою пульту дистанційного керування, самовільно вмикаються.

Насправді це не є дефектом чи виходом з ладу освітлювального приладу. Річ у тім, що вимикаючи світильник пультом дистанційного керування до нього продовжує надходити живлення з електромережі через увімкнений настінний вимикач. Через те, що світильник реагує не на положення вимикача, а на наявність струму в мережі, якщо припинити його подачу на світильник, той “подумає”, що його вимкнули та одразу “забуде” про свій “Вимкнений” режим заданий з пульта дистанційного керування. Щойно живлення відновиться, він почне працювати у штатному режимі, бо буде “думати”, що його увімкнули.

Це обумовлено тим, що у разі виходу з ладу пульта дистанційного керування, або його тимчасової втрати (що досить часто трапляється), керування світильником, а саме увімкнення та вимкнення, можна здійснювати настінним вимикачем.

Погодьтесь, знайти вимикач у темряві набагато простіше ніж пульт дистанційного керування.

Уявіть, якби світильник керувався виключно пультом. Одного разу ви просто не змогли б його увімкнути, через те, що в пам’яті світильника постійно залишався б вимкнений режим.

Тож, якщо ви, лягаючи спати, вимкнули свій світильник пультом дистанційного керування, а протягом ночі несподівано на короткий строк вимкнулась електроенергія, як тільки її подача відновиться, ваш світильник почне світитися.

Через таку не стабільність у вітчизняних електромереж, а також за для вашої безпеки, ми наполегливо просимо: вимикаючи світильник на довгий час, наприклад, на ніч, вимикайте його настінним вимикачем! А у разі від’їзду на тривалий строк, припиняйте подачу електроенергії на освітлювальні та побутові прилади за допомогою автоматичного вимикача, який розташовано у щитовій вашої оселі.