Для входу в кабінет введіть свій номер телефону
10 цифр, починаючи з нуля

Що таке IP?

IP-захист

Обираючи світлодіодний освітлювальний прилад вам, напевно, часто на очі трапляється "дивна" характеристика з назвою "Ступінь захисту — IP".
Більшість людей помилково не звертають увагу на даний аспект приладу та досить часто купують освітлення яке не підходить за класом безпеки для приміщення в якому воно буде застосовуватись.
Розберімося у цих дивних цифрах, щоб зрозуміти, що вони насправді означають.

Код за́хисту оболо́нки або код IP це — система класифікації ступенів захисту оболонки електрообладнання від проникнення твердих предметів і води відповідно до загальноприйнятих міжнародних стандартів.

Маркування IP складається з двох цифр. Перша з яких означає захист від потрапляння твердих предметів в середину приладу, друга — захист від проникнення вологи.

Згідно з міжнародними стандартами цифри після значення IP означають наступне:

Значення IP

Ступінь-захисту
Перша цифра Друга цифра
0 — захист відсутній 0 — захист відсутній
1 — захист від проникнення всередину оболонки до струмопровідних і рухомих частин великої ділянки поверхні людського тіла і захист від проникнення під оболонку твердих тіл розміром понад 50 мм 1 — захист від крапель води. Краплі води, що вертикально падають на оболонку, не повинні мати шкідливий вплив на вироби.
2 — захист від проникнення всередину оболонки до струмопровідних і рухомих частин пальців або предметів довжиною більш як 80 мм і від проникнення під оболонку твердих тіл розміром понад 12 мм 2 — захист від крапель води, що падають на оболонку при нахилі 15 °. Краплі не повинні мати шкідливий вплив на виріб.
3 — захист від проникнення всередину оболонки до струмопровідних і рухомих частин інструментів, дроту і т.д. діаметром або товщиною понад 2,5 мм і від проникнення під оболонку твердих тіл розміром понад 2,5 мм 3 — захист від дощу. Дощ, що падає на оболонку під кутом 60 ° від вертикалі, не повинен мати шкідливого впливу на виріб, що знаходиться під оболонкою.
4 — захист від проникнення всередину оболонки до струмопровідних і рухомих частин дроту та інших предметів завтовшки понад 1 мм і від проникнення під оболонку твердих тіл розміром понад 1 мм. 4 — захист від бризок, що падають під будь-яким кутом. Бризки не повинні мати шкідливого впливу на виріб, що знаходиться під оболонкою.
5 — повний захист персоналу від випадкового дотику зі струмопровідними і рухомими частинами, що перебувають під оболонкою проникнення пилу всередину не попереджено повністю, проте пил не може проникати в кількості, достатній для порушення роботи виробу. 5 — Захист від водяних струменів. Струмінь води, який викидається в будь-якому напрямку на оболонку, не повинен завдавати шкідливої дії виробу.
6 — повний захист персоналу від випадкового дотику зі струмопровідними і рухомими частинами, що перебувають під оболонкою і повний захист від проникнення пилу. 6 — захист від впливів, характерних для палуби корабля (включаючи палубне водонепроникне обладнання, наприклад, вологозахищені розетки та вимикачі).
7 — захист при зануренні у воду. Вода не повинна проникати в оболонку, занурену в воду, при певних умовах тиску і часу в кількості, достатній для пошкодження вироби.
8 — захист при тривалому зануренні у воду. Вироби придатні для тривалого занурення в воду за умов, встановлених виробником.

Якщо зіставити ці дві цифри ми отримаємо класифікацію захисту приладу від пилу та вологи.Наприклад:

Прилад зі ступенем IP20, такі як люстри для вітальні, або точковий світильник для спальні, має захист від пальців та великих предметів до струмопровідних елементів. Але не має захисту від потрапляння вологи. Отже, використовувати такі освітлювальні прилади у приміщеннях з підвищеною вологістю (наприклад: ванна кімната) — заборонено!

А от прилад зі ступенем захисту IP65, такі як вуличні прожектори, або садово-паркові світильники, навпаки має повний захист від доступу до струмопровідних елементів та захист від водяних струменів, які безпосередньо потрапляють на прилад. Прилад максимально захищений та може використовуватися як в середині приміщення з високим рівнем вологості, так і на вулиці безпосередньо.

Отже, обираючи світлодіодне освітлення для власної оселі завжди звертайте увагу на дану характеристику, щоб обрати надійний прилад розрахований на потрібні вам умови експлуатації!