Для входу в кабінет введіть свій номер телефону
10 цифр, починаючи з нуля

LED стрічки

LEd-стрічки-1

Широкий асортимент енергоефективних світлодіодних стрічок торговельної марки СВЕТКОМПЛЕКТ Україна допоможе Вам ідеально підкреслити важливі елементи інтер’єру та створити довільну лінію світла. Дані освітлювальні елементи часто використовуються для підсвічування сходів, кухонних поверхонь, зонального та загального м’якого освітлення ванних та спальних кімнат.

Також вони використовуються для створення атмосферного освітлення інтер’єру або архітектурного освітлення будівель.

Гнучкість системи надає велику перевагу перед класичними елементами освітлення. Легкість монтажу та дотримання його технології забезпечить довгий строк експлуатації та мінімальні витрати на утримання усієї системи освітлення.

Світлодіодні стрічки торговельної марки "СВЕТКОМПЛЕКТ Україна" діляться на два типи: низьковольтні, які для живлення використовують напругу 12, або 24 вольти, та високовольтні стрічки на 220 вольтів.

Кухня

Низьковольтна світлодіодна стрічка

Даний тип світлодіодної стрічки призначений для використання всередині приміщення та має широкий спектр потужності й світлової температури. Такі світлові системи можуть застосовуватися з димерами, які дозволяють обирати потрібну потужність світла в залежності від нагальної потреби.

Цей тип стрічок виготовляється з використанням спеціальної клейкої основи, що дозволяє легко вмонтувати її в корпус спеціального освітлювального профілю з яким вона використовується. Також є моделі стрічки, що вже вбудовані у прозорий силіконовий кожух, який захищає світлодіоди від вологи та пилу. Це дає можливість монтувати її у приміщеннях з підвищеною вологістю, або на вулиці за допомогою спеціальних пластикових тримачів.

LEd-стрічки-2

LED профіль

Профіль для світлодіодної стрічки, окрім створення “м’якої” світлової зони, слугує безпосереднім її радіатором, який відводить зайве тепло від світлодіодів, забезпечуючи постійне охолодження, що суттєво подовжує строк їхньої експлуатації. Він виготовляється у трьох форм факторах: накладний, кутовий та вбудований, що повною мірою задовольняє будь-які потреби монтажу.

Профіль

12/24V LED стрічки

Низьковольтні стрічки для живлення світлодіодів, в залежності від моделі та потрібної довжини, використовують постійний струм у 12 або 24 вольти. Даний струм забезпечують драйвери живлення, потужність яких вираховується в залежності від монтажної довжини стрічки. Ці драйвери під’єднуються до електричної мережі 220 вольт та перетворюють змінний струм у постійний.

Давайте більш детально розглянемо дану систему освітлення, щоб зрозуміти в яких випадках потрібно використовувати живлення 12, а у яких 24 вольти?

Однією з головних переваг 12-вольтної системи є кратність різу стрічки, який становить 3 світлодіоди! Така кратність різу дуже зручна для облаштовування освітлення невеличких зон, де приховуванняне потрібних “хвостів” становить цілу проблему. Адже, в деяких моделях LED стрічок, три світлодіоди це всього-на-всього 2 погонних сантиметри стрічки.

-2871-(2

Важливо пам’ятати, що як заманеться відрізати потрібну довжину стрічки не вийде. Для цього передбачені спеціальні місця, розріз в яких не порушить роботу електричного ланцюга блоку світлодіодів. Вони позначені символом “ножиці”, або відкритою контактною групою печатної плати, яка розділена смужкою.

Наступна перевага — безпека.
Низька напруга струму 12 вольт не зможе завдати шкоди навіть якщо ви доторкнетеся до оголених контактів стрічки мокрими руками!Тому, в місцях, де у дітей є вільний доступ до системи освітлення, облаштовувати його варто лише 12-вольтними світлодіодними стрічками!

Проте, даний аспект безпеки стосується виключно живлення самої стрічки. Через те, що драйвер, який живить стрічку, під’єднується до електричної мережі 220 вольт. Монтаж драйверу має проводитися з урахуванням усіх норм безпеки та у місцях не доступних для дітей.

У даної 12 вольтової системи є й недоліки.

Один з них це сила струму, яка вимірюється в амперах. Саме через велику силу струму дані стрічки мають великі втрати напруги в струмопровідних доріжках стрічки. Це унеможливлює створення лінії світлапонад 5 метрів за допомогою однієї точки підключення.

Часто трапляється, що на початку стрічки, де під’єднані кабелі живлення драйвера, світлодіоди світяться яскравіше ніж на її кінці. Це пов’язано саме з втратою напруги на відстані. Щоб цьому запобігти, ми рекомендуємо подавати струм не лише на початок стрічки, а й на її кінець.

Правило

Але такий спосіб означає, що треба використовувати додаткові кабелі живлення, тобто, збільшувати фінансові витрати на облаштування усієї схеми освітлення. Через це 12-вольтна система втрачає свою рентабельність для освітлення великих площ. Вона більше підходить для зонального освітлення всередині приміщення. Наприклад, освітити сходинки, кухонну робочу поверхню, дзеркало тощо.

Ghfdbkj 2

Те, що у однієї системи є недоліком, в іншої основна перевага.

У 24-вольтної системи, при однаковій потужності стрічки, сила струму буде вдвічі меншою!

Наприклад:
12-вольтна стрічка потужністю 14.4Вт/м.п. матиме силу струму в 1.2А; у той час, як у 24-вольтної стрічки вона дорівнюватиме 0.6А

14.4Вт/м.п.
12V=1.2А;
24V=0.6А

Це дає змогу під’єднати схему освітлення схеми до електричної мережі використавши кабелі удвічі меншого перерізу.

Тобто, замість мідного кабелю у 1.5 мм² використати кабель площею 0.75мм²

Завдяки меншій силі струму втрати на відстані теж будуть удвічі менші. А це означає, що систему можна зробити удвічі довшою без додаткових кабелів живлення стрічки та драйверів! Через вдвічі менші втрати струму покращується рівномірність світіння світлодіодів по довжині стрічки. Але це не означає, що при однакових параметрах потужності стрічки, 24-х вольтна стрічка буде світити яскравіше ніж 12-вольтна.Також перевагою даної системи є ефективне використання 24-хвольтних драйверів та димерів. Усі вони мають обмеження струму на канал.

Наприклад:
у 12-вольтну RGB систему великої довжини, у ланцюг живлення потрібно додавати підсилювачі сигналу. Це ускладнює та збільшує вартість схеми!

Gslrk.xtyyz

Проте, є й недоліки.
Напруга 24V досить не популярна серед споживачів, а масштаби використання світлодіодних стрічок, як правило, обмежуються створенням компактного зонального освітлення інтер’єрів. Через це різноманіття вибору 24-вольтних LED стрічок не таке велике, як 12-вольтних.

Додайте до цього кратність різу стрічки. У 24-вольтних стрічок вона становить 6-7 світлодіодів на відміну від 3-х у 12-вольтних. Це зменшує точність попадання в розмір через збільшення кількості зайвих світлодіодів. 6-7 світлодіодів це вже майже 10 погонних сантиметрів стрічки. Погодьтеся, приховати такий “хвіст” вже набагато складніше і він обов’язково десь залишиться паплюжачи рівну світлову лінію більш яскравою ділянкою.Також, якщо один зі світлодіодів перегорить, що часом трапляється через порушення технології монтажу, то перестане світитися уся ділянка, яка кратна одному різу.

-2871 (3)

Кратність-різу-стрічки

Висновок

Тож головне питання: яку систему обрати? 12V чи 24V?

Якщо ви плануєте використовувати світлодіодну стрічку для освітлення невеликої ділянки, такої як кухонна поверхня або сходинки, де довжина кожного променю стрічки не буде довшою за 5 метрів, то 12-вольтна стрічка саме те, що вам потрібно!

Проте, якщо ви плануєте створити зі світлодіодних стрічок загальне освітлення в приміщенні, де довжина кожного променю стрічки буде сягати 15 метрів, обирайте 24-вольтні стрічки, які забезпечать вам надійність та рівномірність освітлення!

Важливо!
Всі роботи з підключення та монтажуповинен виконувати кваліфікованийспеціаліст!

Щоб отримати консультацію щодо світлодіодних стрічок та нюансів їх застосування, зв'яжіться з нами зручним для вас способом )