Для входу в кабінет введіть свій номер телефону
10 цифр, починаючи з нуля

Як обирати освітлення?

Напевно, кожен хто обирав світильник, або лампи для освітлення, поставав перед питанням вибору його потужності. Але обирати освітлення потрібно не за потужністю приладу, а за потужністю світлового потоку, який вимірюється в люменах.

Люмен — це міра кількості видимого світла для людського ока, яке випромінюється джерелом світла на площу один квадратний метр. Чим вище показник освітленості, тим яскравіше буде світити прилад.

Раніше всі ми купували лампи розжарювання потужністю 40 або 60 W очікуючи певного рівня яскравості. Але більшість не знала, що не правильно пов'язувати потужність, яку споживає прилад, з випромінюванням світла. Використовуючи світлодіодні технології можна добитися більшої світловіддачі при меншому споживанні електроенергії!

Наприклад, світлодіодна лампа потужністю 12W генерує світловий потік аналогічний 100W лампі розжарювання, та дорівнює 1100 люмен. Тобто, споживаючи майже на 90% менше електроенергії світлодіодні лампи світять так само яскраво!

Все це завдяки світлодіодам, які більшу частину енергії перетворюють на світло, а не тепло. В міру удосконалення даної технології світлодіоди генерують все більший світловий потік використовуючи при цьому меншу кількість енергії.

Тож, як обрати потрібну кількість люменів?

Це залежить від багатьох чинників: розмір та форма приміщення, висота стелі, колір стін тощо. Але існує формула для обчислення потрібної кількості люменів, яка допоможе підібрати потрібну кількість освітлення.

В залежності від типу приміщення, беремо потрібну кількість люменів на квадратний метр та множимо її на площу цього самого приміщення. Потім множимо на коефіцієнт висоти стелі і отримуємо потрібну кількість люменів для освітлення даного приміщення.

X*Y*Z=Lm

  • X - норма освітленості в залежності від типу приміщення. Норми приведені в Таблиці №1,
  • Y - площа приміщення у квадратних метрах,
  • Z - коефіцієнт значення висоти стель в приміщенні.

При висоті стелі від 2,5 до 2,7 метра коефіцієнт дорівнює 1;

  • від 2,7 до 3 метри коефіцієнт відповідає 1,2;
  • від 3 до 3,5 метрів коефіцієнт становить 1,5;
  • 3,5 до 4,5 метрів коефіцієнт дорівнює 2.

Наприклад, для освітлення вітальні площею 20 кв.м. та висотою стелі до 270 см потрібно джерело світла, яке випромінює 200 люмен на квадратний метр. Множимо 200 люмен на площу 20 кв.м. та коефіцієнт для даної висоти стелі. Отримуємо 4000 люменів.

Тобто, для освітлення вітальні такої площі потрібно генерувати 4000 люменів з одного, або декількох джерел світла.

Нижче приведена порівняльна таблиця світлового потоку з потужністю ламп загального призначення різних типів:

Люмени

Світлодіодні лампи СВЕТКОМПЛЕКТ, споживаючи в рази менше електроенергії, генерують однаковий, або більший світловий потік ніж лампи розжарювання, галогенові та люмінесцентні лампи.